//

Ματς δίχως αύριο, για Λαμία και Παναιτωλικό(07/10)

Στη Λαμία, πέφτει την Δευτέρα, η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ, με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται τον Παναιτωλικό.

ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Η Λαμία το περασμένο Σάββατο, πάλεψε στο Καραϊσκάκης και άντεξε για ένα ημίχρονο κόντρα στον Ολυμπιακό, στην επανάληψη όμως δέχτηκε 2 τέρματα και ηττήθηκε τελικά με 2-0.

Μετά από 5 αγωνιστικές, αγνοεί την χαρά της νίκης, έχοντας 3 ισοπαλίες και 2 ήττες και με 3 βαθμούς, βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μη θυμίζοντας σε τίποτα την περσινή ομάδα.

Στην έδρα της, έχει 3 ισοπαλίες με γκολ, κόντρα σε Παναθηναϊκό, Ατρόμητο και Πανιώνιο.

Παίξε νόμιμα και με ασφάλεια στον Stoiximan

Ο Παναιτωλικός από την μεριά του, ήταν απογοητευτικός και στο Περιστέρι και ηττήθηκε δίκαια με 2-0 από τον ανώτερο, Ατρόμητο.

Μετά από 5 αγωνιστικές, μετράει ισάριθμες ήττες και βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας από κάτω τον Πανιώνιο.

Το κλίμα στο στρατόπεδο της ομάδας είναι βαρύ, ο Κάστρο βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο, ενώ υπάρχει και η κόντρα οπαδών-διοίκησης.

Μακριά από την έδρα του, έχει ηττηθεί από ΠΑΟΚ, ΟΦΗ και Ατρόμητο.

Όσον αφορά την ιστορία των αναμετρήσεων, σε 4 ματς στη Λαμία, οι 2 ομάδες μετράνε από 1 νίκη, ενώ 2 ματς έληξαν ισόπαλα.