//

Προτάσεις Πρέμιερ Λιγκ: Λίγα γκολ και καλά... (10/09)

Δύο δυνατές αναμετρήσεις περιλαμβάνει σήμερα το πρόγραμμα της Πρέμιερ Λιγκ, με τις Μπέρνλι και Σουόνσι να ψάχνουν τρίποντα απέναντι σε Κρίσταλ Πάλας και Νιούκασλ αντίστοιχα.

Μπέρνλι - Κρίσταλ Πάλας:
Ματς λογικά θα αποτελέσει ρουτίνα για την Μπέρνλι φέτος, με ομάδες που θα προσπαθήσουν να σωθούν άνετα, παρότι έχουν ποιοτικό ρόστερ, σε μία περίοδο που τα Κοκόρια είναι με όλα τα αποτελέσματα (1-1-1) αλλά το περίεργο είναι ότι έχουν νίκη με Τσέλσι και ισοπαλία την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Τότεναμ πάλι εκτός, έχοντας ήττα εντός έδρας από τη Γουέστ Μπρομ. Από την άλλη, η Πάλας έχει ξεκινήσει τραγικά με το 3/3 ήττες και έχει μπει σε μπελάδες, με τον Φρανκ ντε Μπουρ ίσως να μην είναι έτοιμος για το επίπεδο της Πρέμιερ Λιγκ, μιας και η ομάδα του ακόμη δεν έχει σκοράρει ένα τέρμα σε τρία ματς και έχει δεχτεί συνολικά έξι... 1 και Under 3,5 / Μπέρνλι να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα

Σουόνσι - Νιούκασλ:
Οι Κύκνοι έχουν ίσως χειρότερη ομάδα απ ότι πέρυσι, χάνοντας φέτος και τον Σίγκουρντσον, αλλά κατάφεραν να μαζέψουν μέχρι τώρα τέσσερις βαθμούς (1-1-1), έχοντας μάλιστα κάνει και διπλό μέσα στην Κρίσταλ Πάλας την προηγούμενη αγωνιστική, παρότι στο ένα εντός που έδωσαν έφαγαν τέσσερα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Από την άλλη, η Νιούκασλ έχει στόχο επίσης την άνετη παραμονή φέτος (1-0-2), αλλά αν δεν κάνει εμφανίσεις πιο επιθετικές, όπως την προηγούμενη αγωνιστική στο 3-0 επί της Γουέστ Χαμ, θα έχει πρόβλημα από κλειστές αμυντικά ομάδες... Χ και Under 2,5